Kontakter

Telko Sweden

Telko Sweden
E A Rosengrens gata 19,
421 31 Västra Frölunda, Sweden

Tel. växel: +46 31 81 59 90 
Fax: +46 31 20 82 10

telko.sweden@telko.com  

MER INFO

 

Telko Sweden AB

E A Rosengrensgata 19
SE-421 31 Västra Frölunda, Sweden

VAT Reg.No. SE556082959901
order.se@telko.com



KUNDSERVICE

INKÖP/KUNDSERVICE

Elisabeth Taylor
Kundsupport - Försäljning Smörjmedel Orderadministration
Tel: +46 31 81 59 99
Mobiltel: +46 76 625 06 41
e-post: elisabeth.taylor@telko.com 

Christina Hamsten
Kundsupport - Försäljning Plaster Orderadministration
Tel: +46 31 81 59 95
Mobiltel: +46 709 91 10 35
e-post: christina.hamsten@telko.com

Liutauras Bilevicius
Logistic Manager
Lubricants Purchase
Tel: +370 (655) 311 03
e-post:liutauras.bilevicius@telko.com

 

Säljorganisation

   

SMÖRJMEDEL

KEMIKALIER

PLASTER

Per Rosenberg
Marknadsdirektör
Mobiltel:+46 706 29 59 91  
e-post:per.rosenberg@telko.com

 

Andreas Kristoffersson
Sales Manager
Chemicals Scandinavia
Mobiletel: +46 (0)73 533 80 75
e-post:
andreas.kristoffersson@telko.com

Panagiotis Vasiliagos
Försäljningsdirektör                      Sverige
Mobiltel: +46 709 91 10 38
e-post:panagiotis.vasiliagos@telko.com

Johan Karlsson
Sales Director
Mobiletel: +46 706 29 59 92
e-post:
johan.karlsson@telko.com

 

Sven-Erik Liebig
Sales Manager
Mobiletel: +46 705375512
e-post:  sven-erik.liebig@telko.com

Mattias Persson
Teknisk service och försäljning 
Mobiltel: +46 706 29 59 93
e-post:mattias.persson@telko.com

 



     

ADMINISTRATION



Hanne Nielsen 
Ekonomichef och Kundservice ansvarig Skandinavien 
Tel: +45 48 20 05 22
Mobiltel:+45 21 65 61 26        Fax: +45 48 25 17 59
e-post: 
hanne.nielsen@telko.com
Ann-Christine Nilsson
Chief accountant
Tel: +46 31 815993
Mobiltel: +46 709 91 10 39
e-post:
ann-christine.nilsson@telko.com